Jak by měla vypadat Vaše moderní kuchyně

21 listopadu 2018

Jednoduchá, elegantní a ve světlých odstínech, tak by měla vypadat MODERNÍ KUCHYNĚ

Kuchyně je jedna z největších investic v domácnosti. Design dnešní moderní kuchyně bývá spíše decentní. Důležité jsou ale kvalitní materiály, kování a doplňky. Na použité materiály, které musí skvěle vypadat, se kladou vysoké nároky z hlediska odolnosti, funkčnosti a hygieny.

Pracovní deska

Nejnamáhanějším elementem je pracovní deska. Dnes je velký výběr materiálů pro její výrobu, jejich přehled i s popisy najdete v galerii níže. Také umělý či pravý kámen se v poslední době těší stále vyšší oblibě. U některých barevných variant je možné užít na pracovní desku, korpusy skříněk i na obkladovou desku na stěnu za kuchyňskou linku stejný dekor. Někdo vítá, když se na kuchyňské lince nesejde příliš mnoho odstínů.

Bílá, šedá, béžová…

Barvy moderní kuchyně zůstávají světlé, decentní a bez zbytečného zdobení. Z barev převažují béžové, smetanové, šedobéžové, odražené bílé, v oblibě zůstává bílá a černá. Často se volí barvy ve vysokém lesku. Pracovní desky se barevně ladí k odstínům skříněk, tak aby celek působil jednotně, elegantně a bez zbytečných kontrastů. Od moderních povrchů se vyžaduje také dobrá udržovanost, eliminace tvorby otisků prstů,mechanická odolnost a snadná opravitelnost.

Obklad stěn za kuchyňskou linkou

Stěny za pracovní deskou se stále častěji obkládají sklem nebo keramickými obklady.

Sklo může mít jakýkoli motiv díky fóliím (Grafosklo) nebo jakoukoli barvu (Lacobel).

Grafosklo

Škála grafických motivů pro obklady do kuchyně není ničím omezená, můžete si dokonce vybrat i z vašich soukromých fotografií a mít tak nové obklady v kuchyni zcela originální dle vašich představ.

Lacobel

Je sklo, na kterém je nanesen vysoce kvalitní barevný lak. Ten může být z jedné strany chráněn barevnou fólií. Sklo Lacobel lze kombinovat s různými materiály jako jsou dřevo, keramika, kov a ocel.

Výhody skleněného obkladu

  • Odolnost proti vysokým teplotám – použití u obkladu stěn za kuchyňskou linkou, odolává teplotě do 80°C, za sporák je vhodné použít kalené sklo ESG s odolností do 130°C
  • Odolnost proti světlu a UV paprskům – barva skel Lacobel ® je během výrobního procesu definitivně ustálena a dále již nemění svůj vzhled.
  • Odolnost proti vlhkosti – Všechny barvy skel Lacobel ® mohou být použity ve vlhkém prostředí, ale nesmí být vystaven trvalému ponoření do vody. U metalických barev je třeba lak v tomto prostředí (koupelny, kuchyně..) chránit bezpečnostní fólií SAFE.
  • Odolnost proti požáru

Sklo se dá bez problému brousit a vrtat, takže není problém se zásuvkami.

(ukázky najdete v galerii níže)

Prostorné KONTEJNERY MÍSTO nepřehledných SKŘÍNĚK

V našich návrzích preferujeme místo dvířek spíše zásuvkové komody, které jsou z hlediska obslužnosti velmi praktické. Po otevření máte okamžitě přehled o jejich obsahu a i to, co je umístěné v zásuvce vzadu, se pomocí plnovýsuvu vyveze až před korpus komody.

Samotnou kapitolou jsou rohové skříňky, které vznikají v kuchyních do tvaru L či U. Ty vyžadují specifické řešení pro plné využití a přístupnost prostorů. Rádi zde využíváme řešení od společnosti HETTICH, tzv. ledvinu LeMans. Její předností je jednoduchost uložení, kdy každá police je uložena pouze na dvou kloubech

HORNÍ SKŘÍŇKY

Horní skříňky už z pravidla nemusí být vysoké a ve stejné délce jako ty spodní. Vytváříme je v různých délkách a prostor díky tomu působí vzdušně. Osazujeme je nejčastěji prvotřídním systémem kování od firmy BLUM. Druhů kování je dnes mnoho pro spoustu řešení.

Pokud se zajímáte o nové technologie v nábytkovém kování a rádi byste se sami porozhlédli na trhu, jaké jsou další možnosti pro dokonalost Vaší Kuchyně, tak se můžete podívat například na stránky rodinných firem Hettich nebo Blum.

OTVÍRÁNÍ A ZAVÍRÁNÍ

Úchytky na kuchyni nejsou jen nepatrným detailem, někdy kuchyni umí dokonale doplnit a vyzdvihnout. Dnes se však stále častěji nahrazují integrovaným kováním (PUSH TO OPEN, TIP-ON), či automatickým otvíráním (SERVO DRIVE). Další variantou jsou vyfrézované otvory pro otevírání.

Moderní kuchyně se neobejde bez tlumeného dotahu dvířek či zásuvek (SILENT SYSTEM, BLUMOTION), kdy tyto systémy zajistí jejich tiché a kultivované zavření.

VESTAVĚNÉ SPOTŘEBIČE: kávovar, vinotéka i pípa

V současné kuchyni je standard mít vestavnou mikrovlnku, odsavač par, varnou desku či troubu. Často se i přidávají další spotřebiče jako vinotéka, kávovar, ohřevnou zásuvku na talíře, drtič odpadu, kuchyňskou váhu a třeba i lis na odpadky. Mezi novinky patří například i integrovaná pípa či vestavná filtrace pitné vody.

Odsavače par jsou oproti nedávné módě, kdy se dávaly na obdiv, spíše integrovány a schovány ve vrchních skříňkách. Někdy se také montují stropní jednotky, které jsou na první pohled skryté v bíle vymalovaném stropě.

Dále pro celistvost kuchyně rádi nabízíme speciální kování na dvířka od myčky.
Jiní dvířka u myčky jednoduše zkrátí aby se dala otevřít.
My s oblibou používáme kování, kdy se dvířka pro plné otevření složí.

 

 

 

 

 

Moderní kuchyně pro Vás navrhneme přesně podle Vašich představ. Společně vytvoříme pro Vás tu pravou 🙂

Fotogalerie

Realizace