Moderní Kuchyně v dřevěném kabátu

22 listopadu 2015

Prostorná kuchyně s ostrůvkem

Kuchyně nabízí spoustu prostoru na přípravu jídla i prostory pro jídelní servis. Materiál na čelních plochách je věrná imitace dubu s tzv. synchrostrukturou, kdy zobrazenou kresbu dřeva věrně kopírují póry tvořené při laminaci.

Horní skříňky

nabízí přehlednost díky otevřeným prostorům nik nebo proskleným dvířkům. Praktické otevřené niky se skvěle hodí pro kořenky a podobné věci, které chce mít člověk při vaření po ruce. Do horních skříněk je integrované LED osvětlení v zapuštěných profilech, které nasvěcuje pracovní plochy.

Pracovní plocha

DSC_0089.NEF

Pracovní deska z kvalitního vysokotlakého laminátu HPL

Pracovní deska je z kvalitního vysokotlakého laminátu HPL. Povrch je velmi odolný proti poškrábání. Oproti dražším deskám z umělého kamene je barevně stálejší a nehrozí poškození od vylitého jídla.

Po stranách kuchyně byly viditelné trubky od topení, které jsou nyní schované v krytech u pracovní desky i nad horními skříňkami.

Za pracovní deskou jsme vytvořili pultík, který ukrývá veškerou instalaci od el. zásuvek, digestoře a napájení LED světel v horních skříňkách. Pultík slouží i k odložení věcí, které by překážely a zbytečně zmenšovaly pracovní plochu. Díky pultíku jsme tedy vytvořili další odkládací prostor a přitom jsme zachovali plnou hloubku pracovní desky.

Spodní skříňky

Díky dvěma komodám se zásuvkami na kvalitních výsuvech Quadro s tlumením je veškeré nádobí dostupné a přehledně uložené. Už nemusíme hledat nic vzadu na polici za dalšími hrnci. Zásuvka vše vyveze před korpus na světlo a stačí jen vytáhnout potřebný hrnec či pánev.

Pod dřezem jsme umístili objemné koše na tříděný odpad. Koše jsou spřažené s dvířky tak, že při otevření dvířek vyjedou ven.

Dále vedle skříňky s koši je plně integrovaná myčka, pod kterou jsme vyšetřili prostor pro menší zásuvku využitelnou například pro nákupní tašky.

Ostrůvek

Ostrůvek je vybaven třemi skříňkami a dvěma zásuvkami.

Zásuvky skrývají příbory a náčiní, které je roztříděné v přihrádkách dopasovaného rozdělovníku20151112_200802_HDR

Plocha ostrůvku výborně poslouží k finální přípravě pokrmů před servírováním na jídelní stůl.

Na straně jídelního stolu ostrůvek nabízí dvě mělké niky buď pro odložení věcí nebo pro dekoraci.

Komínové korpusy pro spotřebiče a potraviny

V rohu místnosti se nabízel prostor pro velkou potravinovou skříň a mikrovlnou troubu spolu s horkovzdušnou troubou.

Potravinová skříň je vybavená jednotlivými zásuvkami na kuličkových výsuvech. Oproti běžně používaným čelním výsuvům celých potravinových skříní není nutno u tohoto toto řešení vysouvat celý těžký obsah potravinové skříně, ale pouze tu zásuvku, kterou potřebujete.

Komínový korpus se zabudovanou mikrovlnou troubou a troubou na pečení obsahuje také dvě zásuvky, například pro úschovu pečících plechů a také vrchní skříňku pro další elektrické pomocníky v kuchyni.

Jídelní stůl

Tento stůl klasické konstrukce naleznete zde mezi ostatními stoly, které jsme vyráběli.

 

 

 

 

 

Fotogalerie