Menší kuchyně v panelovém bytě

26 října 2015

Kuchyně v panelovém bytě

V panelovém bytě jsme často limitovaní stavbou a v tomto případě tomu nebylo jinak. Kuchyně (bez finančně náročné stavební úpravy) musela zůstat na stěně od jádra kvůli přívodu vody a odpadu. Zde jsme byli limitovaní hned třemi vstupy do místnosti. Přestože je to menší místnost, je přístupná jednak z obývacího pokoje, chodby a zároveň se přes ní chodí i do ložnice, tudíž tu nezbylo příliš místa na prostornější výbavu kuchyně.

Nábytek v této místnosti jsme sladili do kombinace Calvados/Stříbrná. Stříbrnou jsme zvolili pro sladění s hliníkovými rámečky a lednicí.

Vybavení

Vrchní skříňky kromě velkého úložného prostoru pro jídelní servis ukrývají i digestoř. Jsou osazeny výklopy Aventos HK od firmy BLUM. Jedná se o spolehlivý systém s tichým a pravidelným chodem a s doživotní zárukou.

Spodní část kuchyně tvoří dřezová skříňka a velkoobjemová komoda, která má místo jedné velké vrchní zásuvky dvě menší s rozdělovníky na příbory a drobnější náčiní. Všech 5 zásuvek je osazených kvalitními výsuvy Quadro od firmy Hettich rovněž s doživotní zárukou.

Zádový panel má totožný povrch jako pracovní deska.

Do této kuchyně v panelovém bytě jsme pro docílení většího odkládacího prostoru vytvořili zadní zvýšený pultík, kterým je vedená i elektoinstalace k zásuvkám a vypínačům.

Nechybí zde ani polička na kořenky, která je hned u samostatně stojícího sporáku.

Mysleli jsme zde i na možnost výměny sporáku. Tento zatím dobře slouží, ale až přijde jeho čas odchodu a bude potřeba pořídit nový, který bude mít standardně větší rozměry, tak se pouze odstraní vymezení vedle komody. Nemusí se nic složitě přestavovat.

Pokud se zajímáte o nové technologie v nábytkovém kování a rádi byste se sami porozhlédli na trhu, jaké jsou možnosti pro dokonalost Vaší Kuchyně, tak se můžete podívat například na stránky rodinných firem Hettich nebo Blum.

Jídelní kout

Je řešen s ohledem na malý prostor. Stůl nabídne dostatek prostoru pro tři lidi. Zdi jsme zde obložili panely opět v dekoru calvados doplněný stříbrnými lištami. Do rohu jsme vetkli poličky pro dekoraci. Pod oknem vznikla menší odkládací plocha.

Potravinová skříň

Často mají kuchyně v panelovém bytě určený prostor pro potravinovou skříň větraný dvěma vzdušníky, dole a nahoře. Zde to nebylo jinak. V celé skříni, i mezi jednotlivými policemi, jsme zachovali tuto ventilaci vhodně uzpůsobenou konstrukcí. Pro větší přehlednost a pohodlnější obsluhu jsme potravinovou skříň vybavili výsuvnými policemi.

Celkové dotvoření kuchyně

Místnost jsme opatřili množstvím polic pro dekorace a květiny. Namontovali jsme zde i garnýž. Vše je barevně sladěno.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie